فهرست مطالب

بسیاری از خانم‌هایی که در فکر جوانسازی صورت و پوست خود هستند، اقدام به خرید کرم آبرسان Moisturizing cream و مرطوب کننده پوست می‌کنند. البته پیشنهاد ما به این دسته از افراد این است که به عنوان ماسک می‌توانند از کرم‌هایی که خاصیت آبرسان دارند استفاده کرده تا همیشه پوستی زیبا و جوان داشته باشند. با کمک کرم‌های آبرسان، از بین بردن چین و چروک‌هایی که در صورت شما به وجود آمده‌اند بسیار آسان خواهد شد. توجه داشته باشید که ترکیبات داخل کرم باید عالی و مناسب باشد تا تاثیرات مثبت خود را بر روی پوست صورت شما نشان بدهد.

کرم آبرسان

کرم‌های آبرسان دارای چربی‌های ضروری و مورد نیاز پوست هستند و با ایجاد کردن یک لایه محافظتی رطوبت موجود در پوست را حفظ و موجب تقویت و انسجام پوست شده در نتیحه سلول‌های پوست شما دائما شاداب و سرزنده خواهند بود.

شاید بارها استفاده از کرم‌ها به دلیل این که از مواد شیمیایی برخوردار هستند و عوارض بدی بعد مصرف دارند برایتان سخت شده باشد، اما باید بدانید که عوارض استفاده از این کرم‌ها هر چقدر هم که باشد به طور حتم کم‌تر از عدم استفاده از آن است.

در پوست‌هایی مانند پوست‌های خشک، با قرار گرفتن در سرما و گرما و شرایط آب و هوایی مختلف در مرور زمان موجب ایجاد چین و چروک می‌شوند. محصولات مراقبت از پوست و کرم‌های آبرسان بسیار متنوع و زیاد هستند، شما باید با توجه به نوع پوست خود و همچنین میزان هزینه‌ای که در  نظر دارید، محصول مناسب برای پوست خود را انتخاب کنید. اما دقت داشته باشید که استفاده کردن از کرم‌های ارزان قیمت نه تنها به بهبود پوست شما کمک نکرده بلکه باعث آسیب رساندن به آن نیز می‌شود.

نکاتی درباره خرید کرم آبرسان و مرطوب کننده پوست 

شما برای خرید کرم آبرسان Moisturizing cream مناسب برای پوست خود باید به برخی از نکات توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین کرم را انتخاب کرده و استفاده کنید. از جمله این نکات مهم می‌توان به نکات زیر اشاره داشت:

 • طول درمان

یکی از اساسی‌ترین نکاتی که در انتخاب و خرید کرم آبرسان باید به آن توجه داشته باشید این است که از مدت زمان طول درمان کرم مدنظر اطمینان خاطر داشته باشید. شما به طور معمول روزانه دو الی سه بار باید از این کرم استفاده کنید تا تاثیر مثبت خود را برای از بین بردن چین و چروک‌ها نشان بدهد.

اگر شما به طور مداوم از این کرم استفاده کنید مطمئن باشید بعد از مدت زمان کوتاهی معجزه آن را بر روی صورت خود مشاهده می‌کنید. طبق تجربه‌ی بسیاری از افراد، اگر شما در مصرف این محصولات توقف داشته باشید، سرعت پیدایش چین و چروک‌‍ها بر روی صورت، بیشتر از قبل خواهد بود.

 • عوارض

اکثر محصولاتی که برای ضد پیری مورد استفاده قرار می‌گیرند، عوارض جانبی به دنبال دارند و به همین علت هرگز نباید از آن‌ها استفاده کرد. شما قبل از انتخاب و خرید کرم آبرسان باید اطلاعات خود را در مورد محصول مدنظر بیشتر کنید و سپس اقدام به تهیه و مصرف آن کنید.

لازم به ذکر است بدانید که بعضی از کرم‌ها هستند که حساسیت و التهاب زیادی را به دنبال دارند و به همین علت تمامی دستورالعمل‌هایی که در آن کرم وجود دارد را باید با دقت مطالعه کنید و سپس آن را خریداری کنید.

 • تفاوت‌های فردی 

یکی از اشتباهت بزرگی که افراد هنگام خرید کرم آبرسان Moisturizing cream یا حتی مرطوب کننده و ضد آفتاب انجام می‌دهند این است که نتیجه استفاده اطرافیان از آن محصول را در اولویت قرار می‌دهند. شما باید نوع پوست خود را بشناسید و بدانید که پوست شما با اطرافیان تفاوت دارد و محصولاتی که بقیه استفاده کرده‌اند و برایشان نتیجه بخش بوده دلیلی ندارد برای شما نیز همان تاثیر مثبت را داشته باشد.

هیج محصولی وجود ندارد که میزان اثر بخشی یکسانی بر روی تمامی افراد داشته باشد. اگر با یک مشاور متخصص پوست مشورت کنید و به شما بهترین محصول را مناسب با پوستتان معرفی کند، می‌توانید با خیالی راحت از آن استفاده کنید و از پوست خود به خوبی مراقبت کنید.

 • قیمت

یکی از قوانین نانوشته‌ این است که افراد گمان می‌کنند هرچقدر قیمت یک محصول بالاتر باشد، بدن شک کارایی بهتری دارد و سریع‌تر چین و چروک‌ها را از بین می‌برد. به همین علت خیلی از افراد هنگام خرید کرم آبرسان و محصولات مراقبتی دیگر به دنبال کرم‌های گران قیمت هستند تا در مدت زمان کمی به نتیجه برسند.

به یاد داشته باشید که قیمت محصول تنها موردی نیست که در نظر داشته باشید، بلکه باید به اثر بخشی آن کرم بر روی پوست خود بیشتر توجه کنید. این که شما یک کرم آبرسان بسیار گران قیمت را نیز خریدار کنید اما هیچ اثری بر پوست شما نداشته باشد، نه تنها سودی ندارد و دردی را از شما دوا نمی‌کند، بلکه یک اشتباه بسیار بزرگ بوده و ممکن است به پوست شما آسیب‌های جبران ناپذیری وارد کند.

 • ترکیبات

یکی دیگر از نکاتی که شما هنگام خرید کرم آبرسان پوست باید به آن دقت کنید، ترکیبات درون آن کرم است. به این منظور که هر چقدر ترکیبات داخل کرم بیشتر باشد به این دلیل نیست که آن یک کرم بی نظیر بوده و به این ترتیب نباید این مسئله شما را در انتخاب و خرید کرم مدنظرتان گمراه کند.

بعضی از ترکیبات داخل کرم از قبیل رتینول، اسید هیدروکسی و… وجودشان ضروری است که بسته به نوع کرم ترکیبات دیگری هم در آن‌ها وجود دارد. شما باید از قبل اطلاعات کافی در مورد ترکیبات اصلی محصول مدنظر خود را در نظر بگیرید و پس از آن برای جوانسازی پوست خود آن را خریداری کنید.

آیا استفاده از کرم ضد آفتاب لازم است؟

خیلی از افراد به اشتباه گمان می‌کنند که با وجود داشتن کرم آبرسان Moisturizing cream، استفاده از کرم ضد آفتاب دیگر ضرورتی ندارد. اما در حقیقت یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در طول روز است. شما باید روزانه دو الی سه بار ضد آفتاب را بر روی پوست خود تمدید کنید تا از آسیب‌های اشعه ماورابنفش آفتاب جلوگیری کند.

خب همه ما اطلاع داریم که نور خورشید و اشعه‌های ناشی از آن باعث کم آب شدن پوست و در مرور زمان موجب ایجاد چین و چروک می‌شود. بنابراین اگر شما روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده نکنید و گمان داشته باشید که این کمبود با کرم آبرسان جبران می‌شود، سخت در اشتباه هستید، زیرا عوارض استفاده از کرم ‌آبرسان، پوست ‌شما را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

چه کرم آبرسانی برای پوست مناسب است؟

در موارد فوق به این موضوع پرداختیم که شما باید بر طبق نوع پوست خود کرم آبرسان را انتخاب و سپس خریداری کنید تا  بتوانید بهترین جواب را از آن بگیرید. پوست‌ها به طور معمول به 4 دسته تقسیم می‌شوند:

 • پوست چرب
 • پوست خشک
 • پوست معمولی
 • پوست مختلط

خب همه نوع پوستی به طور حتم به آب و آبرسانی نیاز دارد. اما اگر پوست صورت شما چرب است، از کرم‌های چرب یا روغن‌های مختلط برای آبرسانی پوست خود استفاده کنید؛ زیرا با این روند به طور مداوم به پوست خود چربی اضافه کرده و موجب بسته شدن منافذ پوستی خود می‌شوید. همچنین با این کار دیگر شاهد پیدایش جوش بر روی پوست خود نخواهید بود. در نتیجه افرادی که پوست چرب دارند باید از آبرسان بدون مواد روغنی برای درمان پوست چرب و دهیدراته (بی آب) خود استفاده کنند.

یکی از ویژگی‌ پوست‌های خشک و کم آب این است که بسیار حساس هستند و به مرور شروع به پوسته پوسته شدن می‌کنند. پس انتخاب یک کرم آبرسان مناسب، بهترین راهکار برای رفع این مشکلات است. توجه داشته باشید که انتخاب و استفاده‌های اشتباه و نابجا پوست شما را دچار عوارض جدی می‌کند.

اگر پوست شما نه چرب است نه خشک، یعنی پوست شما معمولی است و صاحبان این نوع پوست باید از آبرسان‌هایی استفاده کنند که چربی و رطوبت در فرمول‌های آن به اندازه بوده و هیچ کدام از آن‌ها به مقدار زیاد در آبرسان وجود نداشته باشد.

تفاوت بین مرطوب‌کننده و آبرسان چیست؟

آبرسان‌ و مرطوب‌کننده‌ها هر دو برای جلوگیری از خشکی، کمبود آب و علائم پیری زودرس، آب موردنیاز را برای بدن دریافت می‌کنند و تفاوت آن‌ها بیشتر در چگونگی دستیابی به نتایج زیر است:

به محتوای آب درون سلول‌ها، هیدراتاسیون می‌‌گویند که منجر به تورم و چربی و انعطاف پذیری در آن‌ها می‌شود، بنابراین این ماده نور را به خوبی منعکس می‌کند. هنگامی که آب از سلول‌‌ها خارج شود، باعث کم آبی و خشکی پوست شده، پس اگر شما از هیدراتاسیون موضعی یا همان آبرسان استفاده کنید، مستقیما به سلول‌های خود آب تزریق کرده‌اید و توانایی پوست را در جذب رطوبت و مواد مغذی بهبود می‌بخشید.

از طرفی دیگر مرطوب‌کننده‌ها برای جلوگیری از اتلاف آب، لطیف نگه داشتن پوست و به دام انداختن رطوبت برای تشکیل لایه محافظتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس استفاده از هر دوی آن‌ها به یک میزان در طول روز مهم است.

بهترین برند کرم‌های آبرسان کدامند؟

تا اینجا متوجه شدیم که همه‌ پوست‌ها برای شادابی و لطافت به مواد آبرسان نیاز دارند. در این قسمت به معرفی بهترین آبرسان‌های پوست از نظر برند معتبر و مشهور می‌پردازیم.

 • کرم آبرسان Lala Retro  از برند Drunk Elephant

بسیاری از مصرف کننده‌های خانم، این محصول را بهترین کرم آبرسان پوست تا به امروز می‌دانند. این کرم نرم و خامه‌ای علاوه بر این که پوست شما را با سرعت زیادی آبرسانی می‌کند، دارای خواص فوق‌العاده دیگری نیز است. این محصول از 6 روغن کمیاب در آفریقا تهیه شده و سرشار از آنتی اکسیدان‌ و مواد مغذی است.

همچنین فرمول این محصول، فاقد مواد شیمیایی مضری از قبیل الکل‌های خشک، سیلیکون‌ها، رایحه‌ها و رنگ‌‌های مصنوعی است. اگر پوست شما نیاز به یک ناجی درجه یک دارد این محصول بهترین کرم آبرسان است که توصیه می‌کنیم. یکی دیگر از نکات مثبت در این آبرسان سبک بودن آن بر روی پوست بوده که شما با استفاده از آن در طول روز، احساس سنگینی یا چربی به شما دست نخواهد داد.

 • کرم آبرسان کاسه‌ای برند کلیون Cliven

این محصول علاوه بر خاصیت آبرسانی به پوست، مرطوب کننده، نرم کننده، ویتامینه، محافظت کننده و ضد پیری نیز می‌باشد که برای هر نوع پوستی مناسب بوده و پیشنهاد می‌شود. در فرمولاسیون منحصر به فرد این کرم که بسیار لطیف است از روغن‌ها و عناصر طبیعی با ارزشی استفاده کرده‌اند. همچنین حاوی ویتامین E و پرو ویتامین B5 است که پوست را از عوامل مخرب و مضر محیطی و رادیکال‌های آزاد محافظت کرده و  همواره مانع از پیری زودرس پوست شده و رطوبت آن را حفظ می‌کند.

مواد معدنی و نرم کننده‌هایی از قبیل روغن بادام شیرین و Allantoin در این کرم آبرسان باعث شده تا به راحتی و در مدت زمان کمی جذب پوست شده و آن را تغذیه کند. همچنین دارای فیلتر‌های ضد آفتاب است که از پوست شما در مقابل گرما، سرما و تغییر آب و هوا محافظت می‌کند.

 •  کرم آبرسان DayWear از برند Estee Lauder

اگر شما به دنبال کاهش یا جلوگیری از علائم پیری و چین و چروک پوست خود هستید اما در عین حال پوستی خشک دارید، باید در پی محصولی سرشار از آنتی اکسیدان باشید. حال می‌خواهیم شما را با محصولی ویژه و سرشار از آنتی اکسیدان آشنا کنیم. کرم آبرسان DayWear از برند Estee Lauder با سرعت پوست شما را آبرسانی کرده و به مدت بسیار زیادی رطوبت آن را حفظ کرده بدون آن که منافذ پوست شما بسته شود. این آبرسان ویژه در رفع چین و چروک پوست نیز بسیار موثر بوده و با خاصیت ضد آفتابی خود پوست شما را در مقابل عوامل مختلف زیست محیطی حفظ می‌کند.

 •  کرم آبرسان Skin Food از برند Weleda

حال با یکی از محبوب‌ترین محصولات و آبرسان پوست سلبریتی‌ها (ویکتوریا بکهام، جولیا رابرتزو…) آشنا شوید. برخلاف تصور عموم مردم، در فصل زمستان پوست شما در شرایط بسیار سخت‌تری به سر می‌برد و هوای سرد و بادها، خشکی پوست را بیشتر تشدید می‌کند. برای مراقبت از پوست در فصل زمستان، شما به یک ماده آبرسان بسیار قوی‌تری نیاز دارید که ماندگاری بالایی داشته باشد.

این محصول ساخته شده از عصاره بابونه، روغن بادام شیرین و روغن دانه آفتاب ‌گردان است که بهترین دوست و غذای پوست شما در این فصل می‌تواند باشد. فرمول غنی موجود در این کرم آبرسان قوی برای پوست‌ خشک، بسیار خشک و حساس فوق‌العاده بوده و علاوه بر آبرسانی عمیق، درخشندگی زیادی به پوست مصرف کننده خواهد داد.