فهرست مطالب

داشتن یک بینی زیبا بدون عمل جراحی می‌تواند یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه برای افرادی باشد که به زیبایی ظاهر خود بسیار اهمیت می‌دهند. کوچک و خوش فرم کردن بینی بدون عمل جراحی یکی از رویاهایی است که امروزه تحقق پیدا کرده و سوهان کشیدن بینی یکی از روش‌های پرطرفدار در این زمینه است. هزینه عمل بینی بدون جراحی بسیار کمتر بوده و برای افرادی که از بیهوشی واهمه دارند روش خوبی محسوب می‌شود. رینوپلاستیکی بینی بدون جراحی، رینو پلاستیکی بینی گوشتی و لیفت بینی از روش‌های پرطرفدار و بسیار مقرون به صرفه هستند. در ادامه این بخش ما را همراهی کنید تا شما را با راهکارهای تغییر شکل بینی بدون جراحی بیشتر آشنا کنیم. https://www.hivamarket.com/?p=22847&preview=true

مزایای جراحی بینی بسته چیست؟

خیلی از افراد هستند که از انجام عمل جراحیواهمه دارند به مین دلیل علم پزشکی برای این دسته از افراد روش‌هایی نوین در جراحی را پیشنهاد می‌کند که یکی از این راه‌ها عمل بینی به روش بسته است. عمل کردن بینی به شکل بسته تنها شامل برش‌های داخلی و یا اندونزال شده که این قبیل برش‌ها به جای سطح خارجی بینی تنها در داخل لبه هر سوراخ بینی ایجاد می‌شوند و برای انجام این روش جراح باید مهارت زیادی در این زمینه داشته باشد. به طور معمول جراحی بسته بینی به علت ماهیت کمتر تهاجمی بودنی که دارد از مزايای زير برخوردار است:‌
 • زخم مشخص كمتر
 • تورم بعد از عمل کمتر است
 • صرف زمان کمتر در اتاق عمل
 • كاهش احتمال ادما پس از عمل
 • دوره بهبودی سریع‌تر بعد از عمل
 • کاهش احتمال افتادگی بخش محافظ نوك بينی
 • کاهش تحریک‌پذیری بافت بینی(با توجه به عدم وجود یک برش کلوملا)

چه افرادی مناسب رینوپلاستی(عمل بینی) بدون جراحی هستند؟

همان‌طور که اشاره کردیم، یکی از روش‌های اصلاح و زیبایی بینی رینوپلاستی است که امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و لیفت بینی بدون جراحی برای افرادی که در ادامه برای شما بازگو کرده‌ایم بسیار مناسب است:
 • افرادی که غیر قرینگی نوک و يا انحراف نوك بينی دارند.
 • افرادی که تورفتگی روی بینی دارند.
 • افرادی ک علاقه دارند نوک بینی سر بالاتری داشته باشند.
 •  افرادی که می‌خواهند قوز بینی یا قوس بینیشان (كم یا متوسط) محو شود.
 • افرادی كه پل بينی تو رفته ای دارند و بينی‌شان كوتاه بنظر می‌رسد می‌توانند با تزريق فيلر و پر كردن پل بينی ظاهر بينی را بلندتر نشان دهند.
 • افرادی که قبلاً جراحی بینی انجام داده اند و از ظاهر بینی خود راضی نیستند و تمایل دارند بدون جراحی اصلاحاتی در آن ایجاد کنند، مثلا ناصافی و يا تورفتگی در سطح و نوك بينی
به طبع افرادی که مناسب رینوپلاستی(عمل بینی) بدون جراحی نیستند عبارتند از :
 • افرادی که افتادگی بینی شدید
 • افرادی که انحراف سپتوم(تيغه بينی) دارند
 • افرادی که کلاً بینی حجیم و بزرگی دارند و متناسب صورتشان نيست
 • افرادی كه قوز خيلی برجسته دارند نمی‌توان قوز بينی شان را كامل محو کنند.

عمل جراحی زیبایی ثانویه بینی چیست؟

یک جراحی متعاقب پس از عمل جراحی اولیه را عمل جراحی ثانویه بینی می‌نامند که به طور معمول آن دسته از افرادی که از نتایج جراحی اولیه خود راضی نبوده و یا به دنبال تغییرات بیشتری هستند، جراحی ثانویه را انتخاب می‌کنند. البته لازم به ذکر است بدانید که مشکلات تنفسی ایجاد شده از طریق عمل جراحی اولیه نسبتا شایع بوده و به همین دلیل جراحی ثانویه یک گزینه عالی برای افرادی است که تمایل به حاصل شدن نتایج مطلوب را دارند. بیشتر جراحان دارای نرخ جراحی ثانویه در حدود 10تا15 درصد هستد به عبارتی اگر نرخ جراحی ثانویه پزشکی صفر باشد به احتمال زیاد، افراد جراحی‌های بعدی را از طریق پزشکان دیگر انجام بدهند. در حالت کلی، علت اصلی انجام جراحی‌های ثانویه، مشکلات تنفسی، وجود برآمدگی یا ناصافی در پل بینی است .

زیبایی بینی با روش‌های غیر جراحی چگونه است؟

طبق آمار گرفته شده و همواره مطالعات انجام شده، بیشتر جراحی‌های بینی واقعا غیرضروری و صرفا جهت زیبایی بوده است. می‌توان گفت خیلی از افراد با رو‌ش‌های غیر جراحی آن را ترمیم و اصلاح می‌کنند و از این طریق جلوی بسیاری از هزینه‌ها و عوارض عمل جراحی بینی گرفته خواهد شد. در این روش بعد از بی حس کردن بینی مقدار مناسبی ازfiller که کلسیم هیدروکسی اپتات و اسید هیالورونیک است را با سوزن ظریف و نازکی به بافت‌های زیر پوست تزریق می‌کنند. این نوع تزریق برای رفع قوز بینی در بالا و پایین به مقدار لازم تزریق می‌شود تا برجستگی قوزبینی کاملا رفع شود یا به بخش‌های خاصی از نوک بینی تزریق می‌کنند تا نوک آن بالاتر و خوش فرم‌تر شود. توجه داشته باشید که اگر نوک بینی دچار ناصافی، غیر قرینگی یا توررفتگی باشد می‌توان با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف و یک دست کرد و ظاهری زیبا و مناسب به آن بخشید. اگر شما جزء افرادی هستید که پس از تزریق در بینی خود تمایل به انجام عمل جراحی دارید به راحتی می‌توانید ژل هیالورونیک را از بینی خارج کنید و عمل جراحی خود را بدون نگرانی انجام بدهید. در این روش بینی اصلا کوچک نمی‌شود پس افرادی که بینی بزرگی ندارند و مایل هستند بدون انجام عمل جراحی باز ظاهری زیبا به بینی خود بدهند تا کوچک‌تر نشان داده شود، می‌توانند با تزریق چربی در گونه‌های خود به این نتیجه مطلوب دست یابند. مدت زمان ماندگاری زل در بینی بسیار طولانی‌تر از ژل لب بوده به طوری که اگر زل هیالورونیک در لب 6 ماه دوام بیاورد به طور حتم در بینی سه سال حفظ می‌شود.

رینوپلاستی غیر جراحی یا تزریق فیلر برای چه مواردی کاربرد دارد؟

به دلیل اینکه بینی جزء ویژگی‌های مهم در صورت محسوب می‌شود،توسط روش‌های زیبایی به راحتی می‌توان توازن را در صورت برقرار نمود زیراکه این روش‌های زیبایی غیر جراحی هم جنبه ترمیمی دارد و هم در واقع برای تصحیح کردن نواقص مادرزادی یا عیوب ناشی از جراحی‌ زیبایی بینی که از قبل انجام شده به کار برده می‌شود. همچنین به دلیل اینکه غیر تهاجمی است فرد را دچار کبودی و تورم نخواهد کرد و به جهت کاهش اندازه بینی انجام نمی‌گیرد و صرفا جهت اینکه بینی ظاهرا کوچک به نظر برسد و سطح بینی صاف شود صورت می‌گیرد. رینوپلاستی غیر جراحی یا تزریق فیلر برای موارد زیر کاربرد دارد:
 • کاشت بریج صاف بینی
 • طرح پیشنهادی برای نوک بینی
 • اصلاح و کاهش اندازه سوراخ بینی
 • کاهش برآمدگی بینی
 • پرکردن ستون جلویی بینی
 • افزایش لترال فک بالایی به قسمت گلابی شکل
 • تصحیح بدشکلی بینی ناشی از جراحی عمل بینی قبلی
 • آسیب های تروماتیک
https://www.hivamarket.com/?p=22847&preview=true

لیفت بینی با تزریق ژل چگونه است؟

به کار بردن این روش برای افرادی که قصد دارند افتادگی بینی خود را برطرف کنند یا بر روی بینی خود دارای زخم هستند بسیار مناسب است. همچنین اگر غضروف‌های بینی در فرد کمی بیرون زده باشد به راحتی می‌توان از این روش برای برطرف کردن بیرون‌‌زدگی‌ها و یک دست شدن بینی استفاده کرد. همان گونه که از نامش پیدا است لیفیت بینی با ژل توسط تزریق ژل یا فیلتر‌های پوستی به بخش‌های متفاوت بینی تزریق شده و بسته به نوع ژل به کار رفته نتایج خود را بین یک سال تا یک سال و نیم حفظ می‌کند. توجه داشته باشید که لیفت بینی توسط ژل برای برطرف کردن مشکلات اساسی در بینی جوابگو نبوده و تنها انحرافات یا قوزهای ظاهری بینی را می‌تواند رفع کند. ژل‌هایی که در این روش به کار برده می‌شوند. یک نکته بسیار مهم در این مورد این است که چون ژل‌های به کار برده در این روش هیالورونیک اسید هستند این توانایی را دارند که باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست بینی شوند. همچنین قیمت لیفت بینی با توجه به نوع و مقدار ژل مورد استفاده شده، تعیین می‌گردد.